Błonnik w proszku najlepszy!

W czym (gdzie) jest błonnik?

Źródłem błonnika pokarmowego są m.in. warzywa, owoce, produkty zbożowe (otręby zbożowe, kasze, naturalne płatki zbożowe, musli, niełuskany ryż, pieczywo razowe i pełnoziarniste) i nasiona roślin strączkowych. Błonnika nie zawierają m.in. mięso, ryby, mleko, jaja, alkohole, masło, oleje i inne produkty tłuszczowe.

Na szczęście dla osób, które w swojej codziennej diecie mają niewiele wyżej wymienionych produktów przygotowano coś ciekawego. Błonnik naturalny jako suplement diety. Można go zakupić w lepszych hipermarketach i niektórych aptekach. Jeszcze łatwiej nabyć go w Internecie. Istnieje wiele serwisów oferujących taki właśnie produkt, jak chociażby ten sklep, który z resztą jest jednym z pierwszych (a w dodatku oferuje produkt produkowany przez siebie). Specjalizuje się w sprzedaży tylko i wyłącznie polskiego, naturalnego błonnika witalnego w proszku. Dlaczego właśnie forma sypka, a nie tabletki? Przeanalizujmy może najpierw działanie błonnika:  

  • Błonniki naturalne wspomagają odchudzanie, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowej wagi. Błonnik przechodzi przez organizm człowieka w stanie niezmienionym, a przy tym wykazuje duże właściwości absorpcyjne. Oznacza to, że dzięki obecności soków żołądkowych włókno roślinne, czyli błonnik, pęcznieje i zwiększa swoją objętość wypełniając żołądek. Wywołuje to uczucie sytości, które zapobiega nadmiernemu spożywaniu pokarmów.
  • Błonnik obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. Dieta wysokobłonnikowa powoduje, że miazga pokarmowa wolniej przesuwa się przez układ pokarmowy. Ma to zbawienny wpływ na naszą sylwetkę i samopoczucie. Dzięki temu, że składniki odżywcze są wchłaniane stopniowo, organizm nie jest obciążony przez zbyt duże dawki tłuszczu i cukru.
  • Błonnik zmniejsza wydzielanie insuliny i reguluje gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Spowolniona przemiana węglowodanów, dzięki której glukoza dostaje się do krwiobiegu zdecydowanie wolniej powoduje zmniejszenie ilości wydzielanej insuliny i pomaga w trzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi.
  • Suplementowanie błonnika jest konieczne przy stosowaniu diety wysokobiałkowej

Błonnik witalny wspomaga nasz układ, rozprzestrzeniając się po całym organizmie. W im więcej miejsc dotrze, tym jego skuteczność będzie większa. O jego aktywności decyduje rozdrobnienie. Im bardziej rozdrobnienie, im drobniejszy tym zwiększa się skuteczność jego działania. Nie trudno zauważyć więc, że najskuteczniejszy jest błonnik w proszku.

Warto jednak podkreślić, że nie każdy błonnik ma taką samą skuteczność. Tą z kolei można oszacować patrząc na to, ile kosztuje błonnik witalny. Nie ma bowiem takiej możliwości, że naturalny, wysokiej jakości produkt będzie kosztował kilka złotych. Przykładem dobrego błonnika jest między innymi propozycja znajdująca się poniżej:


Jest to naturalny błonnik witalny, który składa się wyłącznie z naturalnych składników. Mówiąc ściśle: w 80% z babki płesznika i 20% z babki jajowatej. Charakteryzuje się on jedną z najwyższych skuteczności wśród błonników oferowanych na rynku.

Podsumujmy: Dlaczego warto stosować błonnik naturalny?

- jest stosunkowo tani (błonnik cena)
- łatwo się przyswaja (można go dodawać do sałatek, jogurtów, itd itp)
- charakteryzuje się dobrą bioaktywnością, poprzez wysoki poziom rozdrobnienia
- nie uczula (pozbawiony jest chemikaliów, które znaleźć można w produktach syntetycznych)
- błonnik witalny jest niezwykle praktycznym suplementem diety


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat błonnika? Kliknij tutaj!